DROGOWSKAZY. Festiwal Folkowych Inspiracji

7 czerwca 2015 r.

plakat-kopiaEtnodesign (etnodizajn) to nie tylko wzornictwo, to także poszukiwanie inspiracji, projektowanie i wykonywanie przedmiotów sztuki użytkowej, przy wykorzystaniu wzorów i stylistyki zaczerpniętej z kultury ludowej. Tym samym zjawisko to może łączyć w sobie sfery ekonomii, rozrywki, rozwoju osobistego, czy relaksu.

W dniu imprezy przestrzeń skansenu stała się miejscem dialogu tradycji z nowoczesnością. Tegoroczna edycja poświęcona została dziedzictwu kulturowemu północno-wschodniej Polski. Impreza miała formę warsztatową. Zajęcia poprowadzili twórcy i artyści inspirujący się kulturą ludową.

Tematy warsztatów: plecionkarstwo z papierowej wikliny, tkactwo artystyczne na ramkach tkackich, wykonywanie krajek, warsztaty recyclingu, warsztat przenoszenia wzorów z malowanych makatek na torby, warsztaty plastyczne: Do It Yourself – inspiracje Jadwigi Solińskiej, warsztaty plastyczne i prezentacja książeczki artystycznej „Po prostu od A do Z”. Opis i harmonogram warsztatów do pobrania

Ponadto: animacja zabaw dawnych dla dzieci, w godz. 15.00 – 16.00 zapraszamy na wspólne ognisko i piknik (prowiant własny)

Fotorelacja z wydarzenia: