FOLKLOR BEZ GRANIC czyli mocna dawka egzotyki zmieszanej z tańcami ludowymi i muzyką różnych regionów Polski czekała na tych, którzy odwiedzili Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w sobotę, 3 sierpnia o godz. 17.00. Nasza scena w skansenie, tak jak w ubiegłych latach, znalazła się na trasie  Międzynarodowego Festiwalu Folkloru ,,Podlaskie Spotkania”. Przyjechały zespoły z odległych zakątków świata, między innymi: Chile, Boliwii, czy Kuby, a także polskie zespoły ludowe, przede wszystkim z województwa podlaskiego.

„Podlaskie Spotkania” to dla publiczności niecodzienna okazja obcowania z tradycją muzyczną różnych narodów, a dla regionu – świetna reklama za granicą. W tegorocznym, czternastym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru brało udział piętnaście zespołów, prawie połowa to goście zza granicy. Festiwal trwał pięć dni. Uczestnicy wystąpili w tym czasie w siedmiu podlaskich miejscowościach. Organizatorami koncertu w skansenie było Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej i Stowarzyszenie Artystyczne Skowronki.
Sobotnie spotkanie z muzycznym folklorem z całego świata było wyjątkowe ze względu na scenerię. Zespoły  prezentowały się na scenie ustawionej w samym sercu skansenu, w otoczeniu zieleni i zabytkowej drewnianej architektury.

ZAPROSZONE ZESPOŁY:

FOLK DANCE GROUP ,,ILIRIA AL”(ALBANIA), FOLK GROUP ,,BOLIVIAN ASSOCIATION
in RUSSIAN FEDERATION” (BOLIWIA), BALLET FOLKLORICO TUPA MARKA (CHILE), FOLK GROUP ,,SENIORS ŠUMPERK” (CZECHY), FOLK GROUP „BOSILJAK” (CHORWACJA), SURTAAL PERFORMING ART. (INDIE), CUBANÍA EXTREMA (KUBA), ,,DAUGAVIŅA” (ŁOTWA) , „ROZTOCZE” (TOMSZÓW LUBELSKI – POLSKA), LUDOWY ZESPÓŁ PIEŚNI i TAŃCA „SKOWRONKI” (BRAŃSK – POLSKA)

 ZESPOŁY FOLKLORYSTYCZNE I ARTYSTYCZNE Z PODLASIA:

DZIECIĘCY  REGIONALNY ZESPÓŁ PIEŚNI i TAŃCA ,,PODLASIE” (SZEPIETOWO), REGIONALNY LUDOWY ZESPÓŁ PIEŚNI i TAŃCA ,,MAZOWIA” (WYSOKIE MAZOWIECKIE), ZESPÓŁ PIEŚNI i TAŃCA ,,KLEKOCIAKI” (BOĆKI), MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA GOK (SZEPIETOWIE), ZESPÓŁ PIEŚNI i TAŃCA ,,CIECHANOWIEC”