PODLASKIE MUZEUM KULTURY LUDOWEJ
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
ul. Leśna 7, 16-010 Wasilków
(przy szosie w kierunku Augustowa)

dr Artur Gaweł – dyrektor
e-mail: pmkl@skansen.bialystok.pl  

SEKRETARIAT:
tel: 85 74 36 082
fax: 85 653 72 27

DZIAŁ ETNOGRAFII:
Przemysław Sianko – kierownik
tel. 85 74 36 082 wew. 17
e-mail: p.sianko@skansen.bialystok.pl

Hubert Czochański – adiunkt
Urszula Szymak-Waśkiewicz – kustosz
tel. 85 74 36 082 wew. 18

Aleksandra Pluta – adiunkt
Małgorzata Przybyszewska –
adiunkt
Helena Siedlecka 
tel. 85 74 36 082 wew. 16
tel. kom. 730 538 400
e-mail: etnografia@skansen.bialystok.pl

Wojciech Kowalczuk – starszy kustosz
tel. 509 397 438
e-mail: w.kowalczuk@skansen.bialystok.pl 
Dorota Ralicka – starszy dokumentalista
tel. 85 74 36 082 wew. 19

DZIAŁ EDUKACJI:
Urszula Kamińska – kierownik
e-mail: u.kaminska@skansen.bialystok.pl 

Piotr Gutowski – asystent
Dorota Kulesza – przewodnik
tel. kom. 509 336 816
e-mail: edukacja@skansen.bialystok.pl

OŚRODEK EDUKACJI EKOLOGICZNEJ MP – SOKOLARNIA:
tel. kom. 730 243 600
e-mail: sokolarnia@skansen.bialystok.pl

DZIAŁ FINANSOWO-KADROWY:
Ewa Rembowicz – główna księgowa
tel. 85 74 36 082 wew. 23
e-mail: e.rembowicz@skansen.bialystok.pl

DZIAŁ BUDOWLANO-TECHNICZNY:
Tomasz Klimaszewski – kierownik
tel. kom. 509 782 262
e-mail: t.klimaszewski@skansen.bialystok.pl 

DZIAŁ ADMINISTRACJI:
Sylwia Rawinis – kierownik
tel. 85 74 36 082 wew. 14
e-mail: s.rawinis@skansen.bialystok.pl

SAMODZIELNE STANOWISKO DS. PROMOCJI:
Iwona Zawadecka
tel. 85 74 36 082 wew. 20
tel. kom. 796 736 100
e-mail: i.zawadecka@skansen.bialystok.pl 

SAMODZIELNE STANOWISKO KONSERWATORA MUZEALIÓW:
Karol Wiśniewski
tel. 85 74 36 082 wew. 22

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH:
Iwona Krakowska
e-mail: daneosobowe@skansen.bialystok.pl 

Do skansenu można dojechać autobusem Białostockiej Komunikacji Miejskiej linii 102 (strefa I), jak również ścieżką rowerową od granic miasta Białegostoku.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

FORMULARZ