Cały kadr zajmują jaka zdobione wzorami w kształcie gwiazd, gałązek, łańcuszków, pofarbowane na wszelkie mozliwe kolory.KRASZANKI ONLINE Co roku przed Świętami Wielkanocnymi Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej organizuje zajęcia edukacyjne zwane Kraszankami w Skansenie. To już tradycja. Pomimo zamknięcia Muzeum z powodu sytuacji epidemicznej, nie rezygnujemy z naszych działań i przygotowaliśmy zajęcia w formie online: prezentację, warsztat, pokazy i dodatkowe materiały edukacyjne.

 

Przygotowane zajęcia to kilkuczęściowa opowieść o Świętach Wielkanocnych. Pierwsza część będzie dotyczyła pokazu wykonywania tradycyjnych pisanek metodą batiku szpilkowego. W drugiej uczestnicy zobaczą jak samodzielnie wykonać palmę z bibuły. Podczas tegorocznych zajęć pokażemy również tradycyjne zabawy wielkanocne z pisanką i opowiemy o świątecznych zwyczajach. W pakiecie znajdą się też materiały dodatkowe (krzyżówka sprawdzająca wiedzę i kolorowanki).

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach zobowiązane są do przesłania zgłoszenia drogą e-mailową na adres działu edukacji Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej: edukacja@pmkl.pl. W odpowiedzi otrzymają Państwo informacje zwrotne zawierające numer konta bankowego na który należy dokonać opłaty. Po otrzymaniu potwierdzenia płatności, zostanie Państwu wysłany link do materiałów edukacyjnych, który będzie aktywny tydzień od jego przekazania.

Koszt udziału w zajęciach online wynosi 9,50 zł od osoby.