JESTEŚMY LIDEREM KULTURY. Nagroda w konkursie Wzorowa Firma dla Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej laureatem konkursu Wzorowa Firma Województwa Podlaskiego. Nasza instytucja zdobyła tytuł Lidera Kultury i znalazła się w gronie sześciu nagrodzonych firm. Pozostałe to liderzy w takich dziedzinach jak rynek odzieżowy, rynek mleczarski czy transport pasażerski.

więcej
Kapituła, oprócz firm, doceniła samorządy. Tytuły liderów w konkursie Wzorowa Gmina zdobyło w 2017 roku piętnaście podlaskich gmin. W dziedzinie kultury bezkonkurencyjne okazało się Szepietowo. Najważniejszym kryterium oceny, zarówno gmin jak i firm, które wzięły udział w konkursie, były osiągnięcia i inwestycje. W przypadku Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej to między innymi zakupy i konserwacja zabytków. W ubiegłym roku rozpoczął się remont najokazalszego i najstarszego budynku na terenie skansenu – dworu z Bobry Wielkiej. Inwestycja zakończy się wiosną. Jesienią można będzie odwiedzić szkołę z połowy XX wieku przeniesioną do Muzeum z Kalinowa Solek w gminie Kulesze Kościelne.
To pierwszy konkurs Wzorowa Firma Województwa Podlaskiego. Organizatorem, także w innych regionach Polski, jest Wydawnictwo Europa Press Media. W Podlaskiem – honorowym patronatem objęli przedsięwzięcie: marszałek województwa Jerzy Leszczyński i Jan Zalewski – starostwa siemiatycki, przewodniczący Związku Powiatów Województwa Podlaskiego. Laureaci odebrali nagrody podczas uroczystej gali w białostockim Pałacu Branickich, dwudziestego pierwszego grudnia.