POCZĄTEK SEZONU w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Od soboty, 7 kwietnia, do końca października można nie tylko podziwiać zabytkowe budynki z zewnątrz, ale też, po zimowej przerwie, zwiedzać wnętrza.

Na terenie skansenu udało się do tej pory zgromadzić ponad czterdzieści zabytkowych obiektów. Obok przykładów małej architektury, takich jak stare kapliczki i przydrożne krzyże, są też zabytkowe wiatraki, chałupy, stodoły, czy modrzewiowy dwór z Bobry Wielkiej, jeden z najstarszych i zdecydowanie najokazalszy ze wszystkich zabytków Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Dwór przeszedł właśnie gruntowny remont. Od soboty, po przerwie, znów będzie otwarty dla zwiedzających.
Na tych, którzy od ubiegłego lata nie odwiedzali Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, czekają też inne nowości. Pod koniec ubiegłego roku na terenie skansenu stanęły trzy zabytkowe stodoły. Kilka budynków zyskało nowe dachy.
W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej można oglądać kilkanaście wystaw stałych. Dominują oczywiście te etnograficzne. W chałupach z Tymianek i Starej Grzybowszczyzny zwiedzający zobaczą sprzęty i przedmioty codziennego użytku, których używali dziadkowie i pradziadkowie dzisiejszych mieszkańców województwa podlaskiego, w pobliskiej stodole – wystawę o dawnych środkach transportu. Są ekspozycje poświęcone pszczelarstwu, snycerstwu, czy też garncarstwu.
Nowy sezon w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej właśnie się rozpoczyna. Potrwa do końca października.