Na pierwszym planie droga usiana rudymi, jesiennymi liśćmi. W tle drzewa i budynek w kolorze jasnego drewna ze spadzinym dachem w kolorze szarym. POSIEDZENIE RADY MUZEUM Za nami trzecie posiedzenie Rady Muzeum przy Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Tym razem odbyło się online za pośrednictwem platformy Zoom. Rada spotyka się raz w roku. W jej skład wchodzą wybitni naukowcy i muzealnicy z całej Polski. Spotkania służą zasięgnięciu opinii autorytetów w sprawach dotyczących działalności muzeum.więcej

 

 

Podczas posiedzenia online Rada Muzeum przyjęła bez zastrzeżeń sprawozdanie z działalności Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w 2019 roku oraz pozytywnie zaopiniowała plany instytucji na 2021 r.
Kadencja dziesięcioosobowej Rady Muzeum przy Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej trwa cztery lata. Przewodniczącym jest obecnie prof. Jan Święch – etnolog, antropolog kultury, dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zastępca to dr hab. Irena Matus z Uniwersytetu w Białymstoku, specjalistka w zakresie etnografii i folklorystyki. Członkami rady są: Jerzy Brzozowski – dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach, dr Tomasz Czerwiński – etnograf, autor wielu publikacji o tej tematyce, Stanisław Derehajło – wicemarszałek województwa podlaskiego, Urszula Kuczyńska – kierownik Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie, Dorota Łapiak – dyrektor Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, dr Krystyna Stawecka – historyk, dr hab. Jarosław Szewczyk wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej i prof. Wojciech Śleszyński – dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru.