Zabawki z drewna (pajacyki, bocia, żaba), niektóre pomalowane inne nie, ustawione na drewnianej półce.Bez nich trudno sobie wyobrazić dzieciństwo. Tak jest dziś i tak było dawniej. Chodzi oczywiście o zabawki. Przez ostatnich kilkadziesiąt lat bardzo się zmieniły, ale zawsze były i są nieodzowne. Pomagają się rozwijać, leczą smutki. Jeśli ktoś chciałby przenieść się na chwilę przeszłość, w dawny świat wiejskiego dziecka, powinien przyjść koniecznie na naszą Rodzinną Niedzielę 26 września.

 

Dawniej na wsi niezwykle cenione były zabawki z drewna, czasem bardzo proste, wycięte z jednego kawałka drewna, a czasem – jeśli ktoś miał uzdolnionego w tym kierunku dziadka czy ojca – wzbogacone o niewielki mechanizm sprawiający, że przedmiot (wózek lalka czy zwierzątko) mógł się poruszać.
Podczas Rodzinnej Niedzieli warsztaty zabawkarskie poprowadzi mistrz w tej dziedzinie twórczości – Marek Szyszko, artysta współpracujący z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej od dawna. Jego gotowe już zabawki można oglądać na wystawie w chałupie z Dąbrowy-Moczydeł pokazującej życie najmłodszych mieszkańców wsi w XIX i XX wieku. Właśnie zwiedzaniem wystawy rozpoczną się niedzielne zajęcia.

Zapraszamy na godzinę 10.00, 12.00 lub 14.00.
Cena 4,50 zł/os.
Zapisać się można telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 (509 336 816) lub e-mailowo (edukacja@pmkl.pl).