Zdjęcie przedstawia tańczących ludzi w barwnych strojach. WEEKEND Z KULTURĄ TATARSKĄ Kultura Tatarów polskich po raz kolejny zagościła w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Towarzyszyły im tatarskie tańce, dawne stroje, łucznicy i ułani na koniach, pokazy przyrządzania tatarskich potraw. W ostatni weekend czerwca (25 i 26) od godz. 11.00 do 16.00 po raz dziewiąty odbywał się Festiwal Kultury Tatarskiej. Atrakcji starczyło na dwa dni. więcej

 

 

Za nami dziewiąty Festiwal Kultury Tatarskiej. Głównym organizatorem jest Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, współorganizatorami – Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej i klub AMM Archery – skupiający miłośników łucznictwa konnego. To impreza, która w atrakcyjny sposób przybliża mieszkańcom regionu działalność artystyczną, zwyczaje i wspaniałą kuchnię Tatarów polskich.
Festiwal rozpoczął się w sobotę – 25 czerwca, zakończył w niedzielę – 26 czerwca. W programie przede wszystkim piękne stroje, muzyka i tańce przedstawicieli polskiego orientu.
Przez dwa festiwalowe dni można było również podziwiać umiejętności kulinarne specjalistów od kuchni tatarskiej. Przysmaki takie jak: czebureki, pilaw czy pierekaczewnik stały się jedną z wizytówek społeczności tatarskiej na Podlasiu, tym co przyciąga na organizowane przez nią imprezy spore grono smakoszy.
Ale nie tylko miłośnicy dobrego jedzenia mogli znaleźć w skansenie coś dla siebie w ostatni weekend czerwca. To gratka także dla miłośników sportowych emocji.  Festiwalowi Kultury Tatarskiej, tradycyjnie, towarzyszyły Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego, które rozpoczęły się już w piątek.