Białostockie Muzeum Wsi zaprasza na
Wielki Dzień Pszczół
8 sierpnia 2015 r. (sobota), w godz. 11.00 – 15.00

Białostockie Muzeum Wsi włączyło się w ogólnopolskie obchody Wielkiego Dnia Pszczół, organizowanego w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. i Fundację Nasza Ziemia.

Celem „Wielkiego Dnia Pszczół” jest zaangażowanie społeczności lokalnych w działania służące pszczołowatym i zapoznanie z Zasadami Przyjaciół Pszczół takimi jak: nie wypalanie traw i liści, sadzenie roślin rodzimych i unikanie inwazyjnych, pozostawianie miejsc półdzikich, używanie nawozów naturalnych oraz tworzenie gniazd dla pszczołowatych. Program ma na celu również edukowanie o niezastąpionej roli, jaką zapylacze pełnią w całym środowisku oraz o zagrożeniu ich wyginięciem, a także o tym, jak wiele produktów zawdzięczamy ciężkiej pracy tych pożytecznych owadów.

W Białostockim Muzeum Wsi wszystkich uczestników zaprosimy do zwiedzania ekspozycji Pszczelarstwo w gospodarstwie wiejskim na Podlasiu oraz do udziału w zajęciach związanych z budową gniazda dla pszczoły murarki. Uczestnicy otrzymają bezpłatne materiały promocyjne. Całą imprezę zakończy wspólne ognisko (Prosimy zabrać własny prowiant !).
Więcej szczegółów na stronie internetowej programu http://www.pomagamypszczolom.pl/wielki-dzien-pszczol.

 

pszczoly_logo