Festyn zielonoświątkowy w skansenie – 31 maja 2009

W czasie festynu odbyła się prezentacja gmin i powiatów województwa podlaskiego w zakresie walorów kulturowych, a w tym w szczególności sztuki i rzemiosła ludowego, kulinariów i folkloru. Podczas festynu można było zobaczyć zwyczaje zielonoświątkowe, np. chodzenie z królewną. Odbyły się także pokazy rzemiosła wiejskiego, np. kowalstwa, garncarstwa, plecionkarstwa. Festyn prowadziła, podobnie jak w poprzednim roku, Pani Helena Marcinkiewicz.

Podczas festynu Zielone Świątki w skansenie w dniu 31 maja 2009 roku została otwarta czasowa wystawa Dziecięce troski i beztroski. Dziecko w społeczności wiejskiej Podlasia XIX / XX w. Na wystawie można zobaczyć przedmioty związane z życiem codziennym dziecka od najmłodszych lat, takie jak kołyski, wózki, chodziki; przedmioty związane z nauką w szkole, jak tornistry, piórniki, fartuszki.

 

Gry i zabawy dziecięce ukazano poprzez zgromadzone na wystawie zabawki i zdjęcia zabaw. Wraz z ekspozycję otwarty został plac zabaw dla dzieci.

Zaprezentowane na wystawie eksponaty pochodzą ze zbiorów Białostockiego Muzeum Wsi, Muzeum Rolnictwa im. ks. Kluka w Ciechanowcu oraz Muzeum Historycznego w Białymstoku.

W dniu 31 maja 2009, o godzinie 13.00 odbyło się uroczyste otwarcie Galerii w Skansenie.

 

film_btn ZOBACZ FILM

FOTOREPORTAŻ