DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

29 maj 2016 r.
w godzinach 14.00 – 17.00

Program wydarzenia
14.00 Rozpoczęcie na terenie skansenu (przy placu zabaw). W sytuacji niesprzyjającej pogody rozpoczęcie odbędzie się w budynku remizy. Podczas imprezy przewidziano następujące atrakcje:
14.15 Pokaz sokolniczy – prowadzący: sokolnicy z Białostockiego Muzeum Wsi.
15.00-17.00
Warsztaty garncarskie – prowadzący: P. Mirosław Piechowski- garncarz z Czarnej Wsi Kościelnej.
Warsztaty wikliniarskie – prowadzący: P. Jerzy Fiedoruk – plecionkarz i garncarz z Pracowni Lipowa.
Warsztaty rzeźbiarskie – prowadzący: P. Marek Szyszko-rzeźbiarz.
Warsztaty, gry i zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne – prowadzący: P. Piotr Gutowski- pracownik Białostockiego Muzeum Wsi oraz wolontariuszki z V LO w Białymstoku.
Paczki z okazji Dnia Dziecka dla wychowanków rodzin zastępczych – ufundowane przez Caritas Archidiecezji Białostockiej.
Punkt Informacyjny o rodzicielstwie zastępczym MOPR – prowadzący: pracownicy zespołu d.s. pieczy zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie W Białymstoku oraz rodziny zastępcze, które podzielą się własnym doświadczeniem. Będzie można uzyskać wszelkie informacje jak zostać rodzicem zastępczym.
Punkt informacyjny Fundacji Dialog – prowadzący: pracownicy i wolontariusze Fundacji Dialog. Będzie można uzyskać informacje jak zostać mentorem – wolontariuszem i pomagać wychowankom pieczy zastępczej.
Wspólny poczęstunek i piknik – dania przygotuje P. Danuta Bagińska. (m.in. ciasta, chleb ze smalcem i ogórkiem, babka i kiszka ziemniaczana, podpiwek i kwas chlebowy, kawa i herbata). W czasie naszego spotkania mile będzie widziany również własny koszyk z prowiantem i koc do biwakowania
17.00 Wspólne ognisko

Organizatorzy: BIAŁOSTOCKIE MUZEUM WSI, CARITAS ARCHIDIECEZJI BIAŁOSTOCKIEJ, FUNDACJA DIALOG, MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W BIAŁYMSTOKU
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Prezydenta Miasta Białegostoku przez Fundację Dialog na wsparcie realizacji zadania publicznego.

Dojazd: Białostockie Muzeum Wsi (przystanek linii 102).