Spichlerz posadowiony jest na fundamencie z kamieni polnych, zbudowany z sosnowych belek. Wnętrze budynku podzielono na trzy pomieszczenia, w których znajduje się wystawa stała poświęcona pszczelarstwu Pszczelarstwo w gospodarstwie wiejskim na Podlasiu.
Spichlerz ze Starej Gąsówki z lat dwudziestych XX w.
1
2
3
4


Maska pszczelarska, lata 70-te XX w.

Maska pszczelarska, lata 70-te XX w.
Nr inw. BMW/E/4872 (wyrób fabryczny). Maska należy do podstawowych akcesoriów pszczelarskich. Jest wykonana z siatki stalowej umieszczonej na obręczy, która przylega do twarzy. Do obręczy mocowało się płótno, które chroniło kark pszczelarza przed żądleniem.
Piesznia, przełom XIX i XX w.

Piesznia, przełom XIX i XX w.
Nr inw. BMW/E/5842 (wyrób kowalski). Piesznia to rodzaj ciężkiego dłuta na długim trzonku. Dawniej służyła między innymi do wyrąbywania przerębli, zaś bartnicy używali jej do wykonywania (dziania) barci.
Podkurzacz pszczelarski, lata 60-70-te XX w.

Podkurzacz pszczelarski, lata 60-70-te XX w.
Nr inw. BMW/E/2449 (wyrób fabryczny). Podkurzacz jest podstawowym narzędziem pszczelarskim. Służy do poddymiania pszczół podczas wszelkich prac wewnątrz ula. W podkurzaczu spala się próchno, które daje dużo dymu oraz stosunkowo niską temperaturę spalania, przez co nie szkodzi pszczołom.
Ul kłodowy, XIX w.

Ul kłodowy, XIX w.
Nr inw. BMW/E/2954 (gm. Narew wyrób gospodarski). Ul wykonany z fragmentu pnia drzewa. Komora prostopadłościenna, wycięta od góry. Do wnętrza ula wkładało się ramki, na których pracowały pszczoły. Tego typu ule grupowano w obrębie gospodarstw, w celu ich ochrony przed kradzieżą.

Wystawa "Pszczelarstwo w gospodarstwie wiejskim na Podlasiu"
Film "W pasiece"
