FERIE NA LUDOWO W dniach od 23 stycznia do 03 lutego 2023 roku zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w Feriach na ludowo, które w tym roku odbywają się pod hasłem „ Tajemnice z muzealnego podwórka”. Dla zainteresowanych muzealną ofertą przygotowaliśmy trzy propozycje tematyczne połączone ze spotkaniem w terenie z ptakami drapieżnymi oraz wspólnym ogniskiem (prowiant własny).więcej

 

 

Sekretne życie muzeum, to propozycja tematyczna dla osób zainteresowanych poznaniem pracy muzealnika oraz eksponatów zgromadzonych w magazynach, których nie widać na co dzień gołym okiem. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak funkcjonuje muzeum. Czy eksponat to jakieś danie? A może w muzeum jest dozwolone rozrabianie? Podczas zajęć dzieci opracują kodeks zasad poprawnego zachowania w muzeum, dowiedzą się o zasadach funkcjonowania instytucji. W oparciu o muzealne zbiory opracują kartę zabytku oraz poznają drogę, jaką przechodzi przedmiot zanim trafi do muzeum. Na zakończenie uczestnicy wcielą się w rolę muzealnika i przygotują mini wystawę.

Kuferkowe tajemnice skłaniają młodych uczestników zajęć do poznania muzealiów w formie przygotowanej zabawy interaktywnej. Historię, znaczenie, zastosowanie oraz cechy szczególne przedmiotów ukrytych w kufrze, pochodzących ze zbiorów Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej młodzi uczestnicy zgłębiają poprzez grę w kalambury, zgadywanki, opowiadając przy tym o swoich osobistych doświadczeniach.

Jak dawniej czas wolny dzieci spędzały, to zachęta dla wszystkich tych, którzy chcą poznać dawne towarzyskie sposoby na długie jesienno-zimowe wieczory. Zabawy integracyjno-ruchowe, zagadki, układanki i gry z użyciem kartki i ołówka to podróż w czasy, kiedy nie było telewizora, ani kina, a dorośli bawili się jak dzieci. Uzupełnieniem spotkania będzie projekcja bajki na kliszy z wyświetlacza, połączonej z zadaniem plastycznym.

 

GODZINY: 10.00; 11.00; 12.00

CZAS TRWANIA ZAJĘĆ: 90 MIN. + OGNISKO

KOSZT: 10 zł/os.

ZAPISY: 509 336 816, edukacja@pmkl.pl