GWIZDKI, TRACZE I KOLASKI – dawne gry i zabawy wracają do łask dzięki projektowi, który realizuje Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. W niedzielę, 3 czerwca, w godzinach: 12.00 – 15.00 zaprosiliśmy całe rodziny na piknik. Atrakcje to warsztaty wykonywania zabawek pod okiem twórców ludowych, wspólne gry i zabawy.

Piknik był częścią projektu zatytułowanego „Gwizdki, tracze i kolaski niech powrócą w nasze łaski”, który zyskał uznanie i dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczestnicy pod okiem twórców ludowych poznają historię robiąc własne zabawki z gliny, drewna, czy szmacianych gałganków, takie jakimi bawili się przed laty ich pradziadkowie. W realizacji projektu wspierają nas: garncarz Mirosław Piechowski i mistrz tworzenia zabawek z drewna – Marek Szyszko. Obydwu można będzie spotkać w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej podczas niedzielnego pikniku.
Projekt to także cykl warsztatów. Dzieci uczą się robić gwizdki czy szmaciane lalki, poznają urok dawnych zabaw i gier. Trwałym efektem całego przedsięwzięcia będzie książeczka edukacyjna popularyzująca tradycyjne zabawki. Porcję wiedzy w wersji papierowej uzupełni poświęcona tej samej tematyce podstrona na naszej stronie internetowej.

Do udziału w projekcie zapraszamy grupy zorganizowane
Przyjmujemy zgłoszenia telefoniczne pod numerem 509 336 816