Drwniany kościół z dachem krytym blachą w kolorze szarym. W tle niebo, na nim białe obłoki.KONFERENCJA „DREWNIANA ARCHITEKTURA SAKRALNA” Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji online pod tytułem Drewniana architektura sakralna. Konferencja odbędzie się w dniu 24 września 2021 r. Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu pozyskiwania, translokacji i wyposażenia obiektów sakralnych znajdujących się w muzeach oraz in situ.

 

Zarówno w muzeach skansenowskich, jak i w innych miejscach na terenie całego kraju znajduje się wiele niezwykle interesujących obiektów drewnianej architektury sakralnej, reprezentowanej poprzez świątynie, kapliczki oraz krzyże. Jednym z nich jest widoczny na zdjęciu kościół z Seroczyna, który w niedalekiej przyszłości zostanie przeniesiony do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Między innymi dlatego wszelkie zagadnienia dotyczące drewnianej architektury sakralnej są nam teraz szczególnie bliskie.
Konferencja będzie okazją do spotkania osób zainteresowanych tematem i podzielenia się sukcesami, doświadczeniem oraz wiedzą w zakresie przenoszenia, wyposażenia, konserwacji czy rekonstrukcji tychże obiektów. Będzie też możliwością wspólnego zastanowienia się nad rozwiązaniem napotkanych problemów.
Do udziału zapraszamy pracowników muzeów i osoby zaangażowane w ochronę drewnianej architektury pozostającej w terenie.

Zainteresowanych prosimy o kliknięcie lub skopiowanie linku i wklejenie w okno przeglądarki internetowej:
https://zoom.us/j/92383859445
lub wpisanie numeru ID spotkania w aplikacji Zoom:
923 8385 9445

Poniżej – szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy.

Program konferencji_arch sakralna

KONFERENCJA DREWNIANA ARCHITEKTURA SAKRALNA

Formularz zgłoszenia