POLISH TRACK COMPETITION
MIĘDZYNARODOWE ZAWODY W ŁUCZNICTWIE KONNYM
w dniach 23-24 września 2017
w godz. 11.00-16.00

W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej odbyły się Międzynarodowe Zawody w Łucznictwie Konnym w konkurencji toru polskiego. Głównym celem organizatorów tegorocznej edycji konkursu była promocja polskiej dyscypliny łucznictwa konnego – toru polskiego, powstałej na bazie XVI i XVII-wiecznej tradycji wojennej polskiej jazdy lekkiej. W zawodach udział wzięło kilkunastu zawodników z różnych państw, w tym m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Iranu, Szwecji i Kuwejtu.
Należy podkreślić, iż jest to jedyne takie wydarzenie w tej części kraju. Fakt ten  nie powinien jednak dziwić, ponieważ województwo podlaskie posiada już swoje tradycje w tej dyscyplinie sportowej. Zawodnicy  z Podlasia z dużymi sukcesami reprezentują nasz region zarówno w kraju jak i za granicą. Na szczególne wyróżnienie zasługuje białostocczanka Anna Sokólska, jedna z najlepszych łuczniczek konnych na świecie, zdobywczyni Pucharu Polski i zwyciężczyni zawodów w Japonii i Rosji.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego, Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, portalu Wrota Podlasia, Radia Białystok, TVP 3 Białystok, Gazety Wyborczej, portalu BiałystokOnline.

Wstęp: 1 zł, dzieci do lat 7 – bezpłatnie
Więcej informacji na Facebooku (Zawody)