zdjęcie przedstawia zespół taneczny, kobiety i mężczyzn, tańczących na drewnianym podeście.FOLKLOR BEZ GRANIC czyli kolejny, szesnasty już, Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania”. Nasza scena w skansenie, tak jak w ubiegłych latach, znalazła się na festiwalowej trasie. Przyjechali artyści z różnych zakątków świata: Czech, Indii, Meksyku, Kolumbii, Burundi, Ukrainy i zespoły folklorystyczne z województwa podlaskiego. Koncert w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej odbył się w przedostatnim dniu festiwalu, w sobotę, 6 sierpnia o godz. 17.00. więcej

„Podlaskie Spotkania” to dla publiczności niecodzienna okazja obcowania z tradycją muzyczną różnych narodów, a dla regionu – świetna reklama w Polsce i za granicą. W tegorocznym, szesnastym Międzynarodowym Festiwalu Folkloru wzięło udział dziesięć zespołów, ponad połowa to goście zza granicy z Czech, Indii, Meksyku, Kolumbii, Burundi, Ukrainy.
Na festiwalu wystąpił też Zespół Pieśni i Tańca Kortowo z Olsztyna i trzy podlaskie zespoły folklorystyczne: Podlaskie Kukułki z Bielska Podlaskiego, Klekociaki z Bociek  i gospodarze, czyli „Skowronki” z Brańska.
Festiwal potrwał do niedzieli. Uczestnicy wystąpili w tym czasie w siedmiu podlaskich miejscowościach, między innymi Brańsku, Ciechanowcu, Bielsku Podlaskim, Boćkach czy Wysokiem Mazowieckiem.
Organizatorami koncertu w skansenie są, jak co roku, Stowarzyszenie Artystyczne Skowronki i Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Jak zwykle był to koncert wyjątkowy ze względu na scenerię. Zespoły zaprezentowały się na scenie ustawionej w samym sercu Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, wśród zieleni i zabytkowej drewnianej architektury.