ZABYTKOWE SAMOCHODY na tle zabytkowych budynków. Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej odwiedzili w tym roku członkowie Clubu Antycznych Automobili i Rajdów. 25 maja od godz.10.00 do 14.00 na terenie skansenu można było podziwiać ponad trzydzieści zabytkowych aut pasjonatów motoryzacji z całej Polski.

Club Antycznych Automobili i Rajdów działa w Polsce od 25 lat. Członkowie to miłośnicy zabytkowych samochodów, którzy na ich pielęgnację poświęcają cały swój wolny czas. Co roku zwiedzają nimi nie tylko najbardziej malownicze zakątki Polski, ale też Litwę, Łotwę, Ukrainę czy Czechy.
Trzeba mieć dużo wiary i w siebie i w auto – mówi białostoczanin Robert Rogala – na każdym z takich rajdów nasze stare samochody przejeżdżają nawet po trzy tysiące kilometrów.
Robert Rogala jest komandorem tegorocznego, wiosennego rajdu po Białostocczyźnie. Zabytkowymi samochodami interesuje się od kilkunastu lat. Pasją zaraził rodzinę.
Spędzamy z synem wiele miłych chwil szykując auto do rajdu – opowiada – Skąd ta pasja? Sam nie wiem. Chyba trzeba mieć benzynę we krwi.
W tym roku uczestnicy wiosennego rajdu postanowili odwiedzić okolice Białegostoku, gdzie za jedną z atrakcji uznali Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Ponad trzydzieści zabytkowych aut można było oglądać na tle dworu z Bobry Wielkiej w piątek, 25 maja od godziny 10.00 do 14.00.