SZYDEŁKO I TROCHĘ STARYCH SZMATEK wystarczy do własnoręcznego wykonania dywanika. Możemy sami wybrać kolory, wielkość i kształt. Na dodatek chronimy środowisko, bo zużywamy to, co miało wylądować na śmietniku. Dywanikowe warsztaty w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, w niedzielę 19 sierpnia, zwabiły do skansenu wielu miłośników robótek ręcznych.

Podczas warsztatów, każdy z uczestników nauczył się wykonywania dywanika od podstaw, od dobierania kolorów i cięcia szmatek, po sprawne posługiwanie się szydełkiem. To technika, którą bez trudu mogą opanować i dzieci, i dorośli.
Do czego mogą się przydać gałgankowe dywaniki? Grubsze nieźle się sprawdzają na podłodze, w łazience czy kuchni, cieńsze, wykonane mniejszym szydełkiem, mogą zastąpić serwetki. Reszta zależy od naszej wyobraźni. Kiedy już poznamy technikę, możemy ją wykorzystać na sto różnych sposobów.
Warsztaty wykonywania dywaników w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej poprowadziły instruktorki ze Stowarzyszenia „My dla innych”, które na co dzień pomagają osobom niepełnosprawnym. Na zajęciach często wykorzystują materiały nadające się do recyklingu czyli ponownego wykorzystania. Tym razem były to, niepotrzebne już, ubrania i inne tkaniny. Przerobione na dywaniki znów będą cieszyć oko.

Rodzinna Niedziela w Skansenie
Warsztaty wykonywania dywaników
19 sierpnia 2018 (niedziela)
godz. 12.00
Miejsce: chałupa z Pieczysk
Koszt: 9 zł/os.
Zapisy: tel. 509 336 816
Dla chętnych – ognisko w cenie biletu