Plakat z napisem Akcja: lato na wsi, od pierszego lipca do 31 sierpnia 2022 r. w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej Zajęcia edukacujne dla dziecięcych grup zorganizowanych, tematy do wyboru, co pachnie na wsi czyli w ziolowym ogródku, skrzydlaci sąsiedziWAKACJE W SKANSENIE Ruszamy z akcją „Lato na wsi”! To wakacyjna oferta edukacyjna dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, w grupach zorganizowanych. Akcja potrwa od 1 lipca do 31 sierpnia. W tym czasie, w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej można wziąć udział w następujących zajęciach: „Skrzydlaci są siedzi”, „Co pachnie na wsi, czyli w ziołowym ogródku”, „Entliczek-pentliczek, czyli dawne gry”. Po wakacjach wracamy do naszej stałej oferty.więcej

 

  1. „Skrzydlaci są siedzi”  to zajęcia prowadzone przez sokolników z Ośrodka Edukacji Ekologicznej Sokolarnia, podczas których, uczestnicy zobaczą z bliska mieszkające w ośrodku ptaki drapieżne i sowy, poznają ich zwyczaje, wysłuchają zawierającej wiele ciekawostek opowieści o bioróżnorodności.
  2. „Co pachnie na wsi, czyli w ziołowym ogródku” – podczas tego spotkania, które odbywać się będzie w prawdziwym ziołowym ogródku na terenie skansenu, uczestnicy poznają zastosowanie ziół w medycynie ludowej, a także w domowej kuchni, podczas przygotowywania tradycyjnych potraw.
  3. „Entliczek-pentliczek, czyli dawne gry”  to spotkanie, podczas którego uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak wolny czas spędzali ich rodzice i dziadkowie. Dzieci nie tylko poznają dawne gry i zabawy, ale też spróbują w nich swoich sił. To doskonała okazja, by się przekonać, że czas spędzony z dala od komputera nie jest czasem straconym.

Czas trwania zajęć – około 60 minut. Później grupy mogą pozostać na terenie skansenu organizując sobie czas we własnym zakresie. Może to być zabawa, piknik czy po prostu odpoczynek na świeżym powietrzu wśród naszych malowniczych zabytków.
Koszt zajęć: 35 zł brutto za grupę do 30 osób

Podczas dwóch wakacyjnych miesięcy w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej będą organizowane tylko wyżej wymienione zajęcia. We wrześniu wracamy do naszej stałej oferty.