CZAS na piknik!

Białostockie Muzeum Wsi, budynek Maneża z Tyborów Uszyńskich
Premiera: 28.08.2016r. (niedziela)

W Białostockim Muzeum Wsi ruszyły próby do nowego spektaklu w nurcie najnajowym. Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku – Michał Karwowski, wspólnie z grupą Kooperacja Flug zainspirowany podlaskimi legendami słucha co mają do powiedzenia stare drzewa i sprawdza, co jeszcze można zmieścić w piknikowym koszu.

Teatr inicjacyjny dla najnajmłodszych widzów pozwala odkrywać świat za pomocą zmysłów. Dodatkowo kształtuje on gust przyszłego odbiorcy repertuaru dla dzieci i młodzieży szkolnej, a w konsekwencji widza dorosłego.

Reżyseria: Michał Karwowski
Scenografia i kostiumy: Barbara Harazin
Muzyka na żywo: Patryk Ołdziejewski
Obsada: Izabela Zachowicz i Olimpia Bogusz

O teatrze:
logo-2Kooperacja Flug to niezależna grupa teatralna, założona w czerwcu 2014 roku z inicjatywy studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
Kooperacja stawia na współpracę między ludźmi, nie posiada więc stałego i zamkniętego zespołu aktorskiego. Jej celem jest poszukiwanie nowych rozwiązań w teatrze dla dzieci jak i w teatrze dla widzów dorosłych. Flug to nie tylko maszyna, która w przeszłości umożliwiała aktorom latanie nad sceną, to także alegoryczne postrzeganie szeroko pojętego teatru ożywionej formy przez samych założycieli grupy.

 

 

Spektakl zostanie zrealizowany w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku. indeks

Partnerzy: muz wsi kontury k 10259logo

Patronat medialni: gw_ok logo-1 akadera